Cztery podmioty dostały Złote Orbitale

Monika Niewinowska
07-07-2003, 00:00

Podczas X jubileuszowego seminarium zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego przy Polskim Koncernie Naftowym Orlen w Płocku zostały wręczone nagrody IV edycji konkursu o Złoty Orbital. Jego organizatorem jest miesięcznik „Rynek Chemiczny”, a patronem medialnym był „Puls Biznesu”.

Konkurs ma na celu promowanie firm branży, które mają szczególne osiągnięcia w kategoriach: wyrób lub wdrożona technologia, dokształcanie i szkolenie branżowych specjalistów i efektywna działalność na rzecz ochrony środowiska.

Do nagród jury nominowało 17 firm i jedną organizację. Z tego grona wyłoniono czterech równorzędnych zwycięzców.

W kategorii wyrób lub wdrożona technologia Złote Orbitale otrzymały: Zakłady Chemiczne i Tworzyw Sztucznych Boryszew za Ergolid EKO, ekologiczny płyn chłodniczo-grzewczy na bazie glikolu propylenowego, Polski Koncern Naftowy Orlen za uruchomienie produkcji eteru etylowo-tert-butylowego i wycofanie z produkcji benzyn z dodatkiem związków ołowiu. W kategorii dokształcanie i szkolenie branżowych specjalistów nagrodzono Polską Izbę Przemysłu Chemicznego — Związek Pracodawców, za koordynację szkoleń na temat wymagań prawnych ułatwiających przemiany i harmonizację krajowego prawodawstwa, dotyczącego branży chemicznej z przepisami UE oraz za tworzenie sieci ekspertów w tej dziedzinie. W kategorii efektywnego działania na rzecz ochrony środowiska Złoty Orbital przypadł Laboratorium Katalizy Stosowanej Swingtherm z Krakowa, za opracowanie katalizatorów i metody dopalania węglowodorów w gazach odlotowych.

Przyznano również siedem wyróżnień, spośród których jedno trafiło do zeszłorocznej Gazeli Biznesu — Petrochemii Blachownia, za technologię produkcji wysokiej jakości etylobenzenu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Strona główna / Cztery podmioty dostały Złote Orbitale