Czubek góry niezłomności

opublikowano: 26-04-2013, 00:00

Przyznawana drugi rok nagroda Polskiej Rady Biznesu (PRB) zyskała wśród licznych podobnych wyróżnień od razu bardzo wysoką pozycję.

Firmuje ją istniejąca 21 lat organizacja, od początku pozycjonująca się na najbardziej elitarną ze wszystkich biznesowych stowarzyszeń i związków w Polsce. Blasku dodaje nagrodzie patron — Jan Wejchert, współzałożyciel i pierwszy prezes PRB, który odszedł w 2009 r. I jeszcze jedna niebagatelna okoliczność — statuetce w kształcie stylizowanego serca, replice rzeźby Alexandry Wejchert (reprodukcja poniżej), towarzyszy nadzwyczaj godziwy czek dla laureata — po 100 tys. zł.

Nagroda PRB od początku przyznawana jest w trzech kategoriach. W drugiej edycji wpłynęło 118 bardzo rzeczowo umotywowanych zgłoszeń, które po długiej i wielowątkowej dyskusji kapituły zostały przeselekcjonowane. Lista nagrodzonych oraz nominowanych zamieszczona jest w ramce poniżej (patrz także wektory na str. 3). Zbiorowym decydentem była 16-osobowa kapituła, w której reprezentowani byli przedstawiciele Polskiej Rady Biznesu oraz rodziny Jana Wejcherta, autorytety polskiego życia gospodarczego, kulturalnego i społecznego oraz dwaj laureaci pierwszej edycji: Jacek Stryczek i Adam Kiciński. Trzeci, Wojciech Inglot, niedawno przedwcześnie odszedł. Niezależnie od laurów w kategoriach, organizatorzy i fundatorzy z PRB przyznają także nagrodę specjalną.

Kapitule nagrody ponownie przewodniczył Dariusz Mioduski, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu. Drugą edycję podsumował następująco: „To niebywałe, jak wiele odwagi i konsekwencji w dążeniu do celu mają polscy przedsiębiorcy, osoby działające społecznie, lokalni liderzy. Choć mieliśmy okazję poznać tylko fragment tej rzeczywistości, wiemy, jak wielki potencjał ma nasze społeczeństwo. Chcielibyśmy, aby nominacji z roku na rok przybywało, ponieważ wierzymy, że takich wyjątkowych osób jest w Polsce znacznie więcej, a nagroda stanowi ważne potwierdzenie tego, że idą dobrą drogą, że odnieśli sukces”.

NAGRODY POLSKIEJ RADY BIZNESU 2013

SUKCES

Nagroda: Paweł Buszman — American Heart of Poland Nominacje: Józef Mokrzycki — Mo-BRUK,

Wojciech Sobieraj — Alior Bank

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Nagroda: Mariusz Andrukiewicz

— Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej Być Razem Nominacje: Małgorzata Chmielewska

— Katolicka Wspólnota Chleb Życia,

Marek Borowski — Bank Żywności w Olsztynie

WIZJA I INNOWACJE

Nagroda: Rafał Brzoska — Integer.pl Nominacje: Mirosław Grudzień — Vigo System,

Dariusz Żuk — Fundacja Polska Przedsiębiorcza

NAGRODA SPECJALNA

Wojciech Sobieraj — Alior Bank

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Czubek góry niezłomności