Czwartkowe wzmocnienie złotego

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 17-03-2016, 15:29

Złotówka zyskuje dziś silnie na wartości do głównych walut, szczególnie do dolara amerykańskiego i funta szterlinga. Jest to pokłosiem gołębiej wymowy zakończonego wczoraj posiedzenia Rezerwy Federalnej i wynikającego z tego odbicia na eurodolarze, które to odbicie jest dziś kontynuowane.

USD/PLN

Notowania USD/PLN po posiedzeniu Rezerwy Federalnej ruszyły dynamicznie w dół schodząc bez większych problemów poniżej minimów z 11 marca br. i ustanawiając tym samym nowe, tegoroczne ekstrema (3,78). W związku z tym, że pokonana została strefa wsparć wyznaczana przez wspomniane minima oraz 50% zniesienie sekwencji wzrostowej z połowy maja oraz linię trendu wzrostowego z genezą w tym samym dniu (patrz wykres), to obecnie celem są wsparcia rozciągające się od poziomu 3,7350 do 3,7650 czyli od poziomu równości obecnej fali spadkowej budującej się od 29 lutego br. z tą wykształconą w dniach 26 stycznia-11 lutego do 61,8% zniesienia wspomnianego odbicia z maja 2015 roku.

GBP/PLN

Notowania GBP/PLN także kontynuowały w ciągu ostatnich kilkunastu godzin ruch w dół, pokonując ostatecznie dolne ograniczenie kanału spadkowego z genezą w listopadzie ubiegłego roku, ustanawiając jednocześnie nowe tegoroczne minima i znajdując się na najniższym poziomie od grudnia 2014 (5,40). Z technicznego punktu widzenia wybicie dołem ze średnioterminowego kanału spadkowego oznacza kontynuację wspomnianej sekwencji spadkowej z listopada 2015 r., a celem strony podażowej są przynajmniej okolice 5,23 (61,8% zniesienie tej sekwencji wzrostowej wykształconej w latach 2013-2015 i minima z grudnia 2014).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane