Czy Platforma się "zeświniła"?

05-06-2009, 13:59

PO się "zeświniła" - powiedział o nowej reklamówce wyborczej Platformy Tomasz Kalita (SLD). W reklamie pokazane są  świńskie zady z podniesiony ogonami i napis: "Gdzie PiS ma dopłaty dla polskiego rolnictwa?". SLD skrytykował w piątek PO za psucie kampanii wyborczej.

Kandydat SLD do Parlamentu Europejskiego Marek Wikiński ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że przedwyborcza debata publiczna przybrała "karykaturalne formy".

Czy Platforma się Czy Platforma się "zeświniła"?Czy Platforma się "zeświniła"?

"Czy Platforma się "zeświniła"?Ten materiał wyborczy z jednej strony pokazuje bardzo dosadnie, ale szczerze, gdzie PiS miał dopłaty dla polskiego rolnictwa. Z drugiej strony jest to bezczelne ze strony Platformy Obywatelskiej, bo dzisiaj PO też nie dba o polskie rolnictwo" - podkreślił Wikiński.

"Miejmy nadzieję - powiedział Wikiński - że ten poziom debaty zakończy się dzisiaj o północy i już nigdy więcej tak ordynarnych metafor żadna partia polityczna nie będzie używała". "PO zepsuła na sam koniec dobry smak kampanii i stała się w tej kampanii Prawem i Sprawiedliwością" - dodał Kalita.

Wikiński podkreślił, że PO jest dzisiaj w tej samej frakcji politycznej, w Europejskiej Partii Ludowej, w której są brytyjscy torysi (opowiadający się za likwidacją dopłat rolnych). "Przyganiał kocioł garnkowi" - podsumował.

Brytyjscy torysi po wyborach do europarlamentu chcą utworzyć razem z Prawem i Sprawiedliwością i czeskim ODS nową konserwatywną frakcję w Parlamencie Europejskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Czy Platforma się "zeświniła"?