Czy wiesz, że...

Materiał partnera strony
opublikowano: 21-03-2013, 00:00

…tylko 70 proc. nowych przedsiębiorców udaje się przetrwać pierwszy rok działalności?

Statystycznie najczęstszą formą, w jakiej zakładane są nowe firmy jest jednoosobowa działalność osoby fizycznej. 70 proc. z nich udaje się przetrwać pierwszy rok. Dlatego też banki najczęściej finansują mikrofirmy z minimalnym okresem prowadzenia działalności 12 miesięcy. Jakie produkty bankowe kierowane są do tego segmentu? Na początku wybór rachunku bieżącego. Najlepiej wybrać rachunek odpowiadający potrzebom danemu przedsiębiorcy i takie właśnie rachunki zamierza wprowadzić do swojej oferty bank BNP Paribas.

Firma realizująca więcej wpłat gotówkowych powinna zwrócić uwagę na opłatę za wpłaty gotówki, natomiast ta, która będzie realizować swoje płatności przelewem — na opłaty realizowane poprzez system bankowości internetowej. Innym istotnymi produktami dla małych firm to kredyt w rachunku bieżącym, kredyt obrotowy, leasing bądź kredyt samochodowy oraz karta kredytowa. Kredyt te można przeznaczyć na finansowanie bieżącej działalność w firmie oraz pozwalają na dokonanie zakupu środka trwałego, maszyny, samochodu. Kredyt obrotowy, który nasz Bank będzie mógł zaoferować małym firmom to z okresem spłaty nawet do 5 lat.

Nie każdy kredyt będzie wymagał zabezpieczeń rzeczowych. Generalnym zabezpieczeniem dla banku jest zdolność firmy do obsługi zadłużenia oraz jej sytuacja finansowa (im jest wyższa, tym bank jest bardziej skłonny odstąpić od zabezpieczeń rzeczowych).

Małe firmy zwłaszcza te jednoosobowe często rozglądają się za kredytami gotówkowymi jednak my odradzamy takie rozwiązanie przypominając o tym, że kredyt na firmę można rozliczyć jako koszt. Trzeba pamiętać, że kredyt dla firm nie musi być wcale droższy. BNP Paribas na początku maja wprowadza ofertę dla małych firm i stawia na jakość i czas naszych klientów. Chcemy, aby udzielenie kredytu nie trwało dłużej niż jeden dzień.

Jolanta Ciskowska

kierownik Zespołu Produktów SME i Mikro w BNP Paribas Banku

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera strony

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu