Czy wiesz, że… Startuje XX Parada Parowozów

Materiał przygotowany przez PKP  Cargo
opublikowano: 25-04-2013, 00:00

PKP Cargo i Fundacja Era Parowozów zapraszają do Wolsztyna na jubileuszową 20. Paradę Parowozów.

Z okazji święta historycznej kolei 27-28 kwietnia zawitają do Wielkopolski zabytkowe parowozy z Polski i Europy, m.in. z Niemiec, Czech i Słowacji. W pierwszym dniu imprezy, w sobotę 27 kwietnia, od godz. 13.30 parowozy przez ponad godzinę będą paradowały przed miłośnikami kolei.

Kolejną atrakcją Parady będzie kino 5D, którego celem jest pokazanie piękna kolei w wielu wymiarach i doznaniach. Ważnym punktem programu będzie widowisko „Światło, Dźwięk i Para”. Pokaz z udziałem zabytkowych parowozów przedstawią grupa artystyczna Mira Art i iluzjonista Maciej Pol. Wieczór uświetni występ zespołu Golec uOrkiestra.

W niedzielę 28 kwietnia odbędą się sprawnościowe rywalizacje maszynistów, pokazy Strongmanów i amatorskie zawody drużyn drezynowych. Należąca do PKP Cargo Parowozownia Wolsztyn, unikatowa atrakcja w skali regionu i świata, istnieje od 106 lat. Rocznie odwiedza ją prawie 12 tys. turystów, a w dniach parad parowozów około 25 tys. osób. Jest to jedyny obiekt na świecie, z którego maszyny są użyczane do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał przygotowany przez PKP  Cargo

Polecane