Czynsze na Mazowszu — najwyższe w Polsce

MCH
18-08-2010, 09:20

Ceny wynajmu powierzchni magazynowej w Polsce zależą od lokalizacji. Najdroższym regionem są okolice Warszawy.

Najwięcej powierzchni do wynajęcia ma Wielkopolska.
Zobacz więcej

Najwięcej powierzchni do wynajęcia ma Wielkopolska.

Jak podaje serwis otoDom.pl, za wynajem magazynu najwięcej płaci się w województwie mazowieckim (27,43 zł za mkw.), a najmniej w opolskim (9,64 zł).

— Największe odchylenie od średniej krajowej obserwujemy w województwie mazowieckim, gdzie przeciętna cena wynajmu jest wyższa aż o ponad 92 proc. średniej dla całej Polski, wynoszącej 14,21 zł za mkw. — mówi Przemysław Kotwicki z serwisu otoDom.pl.

Najwięcej powierzchni do wynajęcia ma Wielkopolska (ponad 3,2 tys. mkw.) i Mazowsze (ponad 2,2 tys. mkw.). Jednak jak wynika z analiz otoDom.pl, najwięcej ofert wynajmu powierzchni magazynowej pochodzi z województw mazowieckiego, śląskiego i dolnośląskiego. Pokrywa się to z oczekiwaniami użytkowników serwisu, którzy od lutego do lipca 2010 r. najczęściej szukali powierzchni magazynowych w województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, dolnośląskim oraz małopolskim.

14,21 zł za mkw.

To średnia miesięczna cena wynajmu mkw. magazynu w Polsce…

1231 mkw.

…taka jest średnia powierzchnia wynajmowanego magazynu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Czynsze na Mazowszu — najwyższe w Polsce