Czystka w zarządzie Audi

opublikowano: 29-08-2017, 06:25
aktualizacja: 29-08-2017, 06:26

Audi poinformowało o wymianie ponad połowy zarządu spółki. To skutek skandalu związanego z manipulacją pomiarem emisji spalin w autach koncernu Volkswagen.

1 września z zarządu Audi odejdzie czterech z siedmiu członków. Prezes Rupert Stadler pozostanie na stanowisku do 2022 roku.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Zmiany w zarządzie Audi następują mniej niż miesiąc po tym jak Oliver Schmidt, wysoki rangą menedżer Volkswagena, przyznał się w USA do udziału w wyposażaniu aut spółki z silnikami diesla w rozwiązania pozwalające zmanipulować odczyt emisji spalin w taki sposób, aby spełnione były normy.

Od 1 września z zarządu Audi odejdą: Axel Strotbek, członek zarządu ds. finansów i IT, Dietmar Voggenreiter, członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży, Thomas Sigi, członek zarządu ds. zasobów ludzkich, Hubert Waltl, członek zarządu ds. produkcji i logistyki.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu