Daimler i Bosch sprawdzą autonomiczne taksówki w Kalifornii

opublikowano: 11-07-2018, 09:08

Daimler, właściciel Mercedes-Benz, oraz Bosch planują uruchomienie w przyszłym roku w Kalifornii niewielkiej floty darmowych autonomicznych taksówek.

Obie niemieckie spółki pracują wspólnie nad technologią autonomicznych aut od kwietnia 2017 roku. Dysponują już zgodą na jej testowanie w Niemczech, Chinach i USA. Uruchomienie floty autonomicznych taksówek w Kalifornii w drugiej połowie 2019 roku ma im pozwolić na zmniejszenie dystansu, który dzieli ich pod względem prac badawczo rozwojowych od konkurentów, m.in. Waymo i General Motors.

Niemieckie spółki nie ujawniły, gdzie w regionie San Francisco będą oferowane autonomiczne taksówki i jak dużo ich będzie. Daimler i Bosch tłumaczą to wciąż trwającymi negocjacjami. Ujawniły, że w testowanych taksówkach wciąż będzie przebywał człowiek nadzorujący jazdę auta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Daimler i Bosch sprawdzą autonomiczne taksówki w Kalifornii