Dalio: jeśli trzymasz teraz gotówkę, będzie ci potem głupio

aktualizacja: 23-01-2018, 17:39

Pozostawanie na uboczu kiedy rynki akcji biją kolejne rekordy to duża finansowa pomyłka, ostrzega Ray Dalio, założyciel Bridgewater Associates, największego na świecie funduszu hedgingowego.

- Znajdujemy się obecnie w optymalnym okresie. Inflacja nie jest problemem. Wzrost jest dobry, wszystko idzie dobrze z tym wielkim zastrzykiem stymulacji w postaci zmiana prawa podatkowego – powiedział Dalio w rozmowie z CNBC w Davos.  

Ray Dalio, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Ray Dalio, fot. Bloomberg

Jego zdaniem, dzięki inwestorom, którzy wejdą na rynek akcji aby  „załapać” się na obecne wzrosty cen główne indeksy amerykańskich giełd będą nadal biły rekordy. 

- Jeśli trzymasz gotówkę, będziesz się czuł potem całkiem głupio – powiedział Dalio.

W jego ocenie, tylko Fed może osłabić optymizm rynku podtrzymując zapowiedź trzech podwyżek stóp w tym roku. Zwrócił uwagę, że nie da się uniknąć pogorszenia sytuacji na rynkach aktywów jeśli dojdzie do znaczącego podwyższenia stóp.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Dalio: jeśli trzymasz teraz gotówkę, będzie ci potem głupio