Dalio: jeśli trzymasz teraz gotówkę, będzie ci potem głupio

opublikowano: 23-01-2018, 17:37
aktualizacja: 23-01-2018, 17:39

Pozostawanie na uboczu kiedy rynki akcji biją kolejne rekordy to duża finansowa pomyłka, ostrzega Ray Dalio, założyciel Bridgewater Associates, największego na świecie funduszu hedgingowego.

- Znajdujemy się obecnie w optymalnym okresie. Inflacja nie jest problemem. Wzrost jest dobry, wszystko idzie dobrze z tym wielkim zastrzykiem stymulacji w postaci zmiana prawa podatkowego – powiedział Dalio w rozmowie z CNBC w Davos.  

Zobacz więcej

Ray Dalio, fot. Bloomberg

Jego zdaniem, dzięki inwestorom, którzy wejdą na rynek akcji aby  „załapać” się na obecne wzrosty cen główne indeksy amerykańskich giełd będą nadal biły rekordy. 

- Jeśli trzymasz gotówkę, będziesz się czuł potem całkiem głupio – powiedział Dalio.

W jego ocenie, tylko Fed może osłabić optymizm rynku podtrzymując zapowiedź trzech podwyżek stóp w tym roku. Zwrócił uwagę, że nie da się uniknąć pogorszenia sytuacji na rynkach aktywów jeśli dojdzie do znaczącego podwyższenia stóp.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu