Dalio postawił 18 mld USD na przecenę w Europie

opublikowano: 15-02-2018, 15:45
aktualizacja: 15-02-2018, 15:47

Ray Dalio, założyciel i szef największego funduszu hedgingowego na świecie, postawił 18 mld USD na spadek wartości największych europejskich spółek.

Bridgewater Associates postawił na spadki w Europie zgodnie z filozofią Dalio, według której sprzedawać akcje trzeba kiedy gospodarka jest silna oraz bliska pełnego zatrudnienia i kiedy zbliżają się podwyżki stóp procentowych.

Ray Dalio
fot. Bloomberg

- Nie jest czymś niezwykłym widzieć mocne gospodarki i spadające ceny akcji oraz innych aktywów, co może być zdziwieniem dla ludzi, którzy zastanawiają się czemu akcje tanieją kiedy gospodarka jest silna i nie rozumieją, jak ta dynamika działa – napisał niedawno Dalio na swoim profilu na LinkedIn.

Wśród największych spółek, na spadek wartości których postawił Bridgewater, znalazły się m.in. Siemens, Airbus, Vivendi, Nokia, Total, a także banki BNP Paribas i ING Groep.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane