Dane makro wspomagają rynki

MWIE
opublikowano: 09-12-2010, 17:07

Dobre wiadomości z głównych gospodarek wyniosły europejskie i amerykańskie rynki akcji na nowe dwuletnie maksima.

Inwestorów z Dalekiego Wschodu rozruszał wyższy od prognoz ostateczny odczyt wzrostu PKB w Japonii. Z kolei zatrudnienie w gospodarce australijskiej wzrosło w październiku o 54,6 tys. w porównaniu z prognozami na poziomie 20 tys., dzięki czemu główny indeks krajowego parkietu zyskał 0,9 proc.

Aż 18 – proc. potencjał wzrostu europejskich akcji widzi w przyszłym roku Barclays Plc. W czwartkowej prezentacji stratedzy brytyjskiego banku jako godne uwagi wyróżnili sektory surowcowy, finansowy, detaliczny oraz przemysłowy.

Pozytywne tendencje widać na amerykańskim rynku pracy. W zeszłym tygodniu liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 17 tys. do 421 tys., podczas gdy rynek spodziewał się ubytku skromniejszego o kilka tysięcy. Na to, że poprawa na rynku pracy jest systematyczna wskazuje fakt, że średnia czterotygodniowa odczytów spadła już piąty tydzień z rzędu.

O ponad 7 proc. w pierwszej części handlu drożały papiery Goodyear Tire & Rubber. Bank of America podniósł rekomendację dla największego amerykańskiego producenta opon do „kupuj” z „niedoważaj”. 1 proc. zyskiwali z kolei posiadacze akcji BlackRock. Prezes spółki zarządzającej na zlecenie aktywami, Laurence D. Fink, zapowiedział, że wyniki za bieżący kwartał będą „bardzo dobre”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Dane makro wspomagają rynki