Dane nie zaszkodziły Wall Street

DI, Bloomberg
opublikowano: 13-02-2014, 22:19

Główne indeksy amerykańskiej giełdy zanotowały w czwartek wzrosty. Nie przeszkodziły w tym kiepskie dane makro.

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,4 proc., S&P 500 o prawie 0,6 proc., a Nasdaq aż o ponad 0,9 proc.  

Inwestorzy nie przestraszyli się rozczarowujących danych. Sprzedaż detaliczna spadła w styczniu w Stanach Zjednoczonych o 0,4 proc., podczas gdy analitycy oczekiwali, że będzie to zniżka rzędu 0,1 proc. Skorygowano także dane o sprzedaży w grudniu minionego roku. Początkowo podawano, że wzrosła ona o 0,2 proc., ale okazało się, że spadła o 0,1 proc.  

Słabo wypadły również dane z rynku pracy. W tygodniu zakończonym 8 lutego liczba osób, które pierwszy raz ubiegały się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła do 339 tys., czyli o 8 tys. osób.  

- To kontynuacja słabszych danych. Inwestorzy uznali, że są one związane z pogodą. Czy tak rzeczywiście jest, czy też związane są one z kwestiami fundamentalnymi jest polem do debaty – mówił Krishna Memani, główny zarządzający towarzystwa OppenheimerFunds. 

Na parkiecie sporo szumu było wokół spółki medialnej Time Warner Cable, której papiery drożały o 7 proc. Na fuzję tego koncernu z innym kolosem Comcast zgodziły się rady nadzorcze obu firm. Zyskiwał także inny medialny gigant CBS Corp. oraz oponiarski potentat Goodyear Tire & Rubber.  

Traciła informatyczna spółka Cisco Systems, która w środę poinformowała o spadku zysku w swoim drugim kwartale fiskalnym. Na czerwono świeciły także Whole Foods i PepsiCo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy