Dane o bezrobociu nie zaskoczyły

Marek Druś
23-11-2001, 00:00

Analitycy banku Morgan Stanley uważają, że wiadomość o blokadzie w tym roku zaległych składek do funduszy emerytalnych będzie miała umiarkowany wpływ na rynki. O tym, że oczekiwana wpłata pieniędzy (zdaniem analityków Morgan Stanley nakręcało to ostatnio koniunkturę na rynkach papierów wartościowych) nie nastąpi mówił wiceminister Krzysztof Pater z resortu pracy.

Dane o bezrobociu, którego stopa wyniosła w październiku 16,4 proc., były zgodne z oczekiwaniami autorów raportu. Zauważyli oni jednocześnie, że wzrostowy trend bezrobocia utrzymuje się i raczej nie ma szans na jego odwrócenie.

— Widzimy niewielkie szanse poważnej reformy rynku pracy w najbliższej przyszłości. W budżecie na 2002 rok przewidziano wzrost stopy bezrobocia do 18,6 proc. — napisali w raporcie analitycy Morgan Stanley.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dane o bezrobociu nie zaskoczyły