Dane o wzroście PKB poprawiły nastroje

Przemysław Barankiewicz
opublikowano: 28-06-2002, 00:00

Amerykańskie giełdy rozpoczęły czwartkową sesję od wzrostu głównych indeksów. Największy udział w poprawie nastrojów inwestorów miała wiadomość o zweryfikowaniu in plus wyniku wzrostu PKB w pierwszym kwartale.

Podobnie jak w Europie, dużym popytem cieszyły się akcje spółek, których akcje po kilku tygodniach przecen stały się bardzo tanie. Tak działo się w przypadku IBM i Home Depot, notowanych w ramach indeksu Dow Jones. Drożały również akcje Citigroup, przecenione w środę w związku z wiadomością o wszczęciu dochodzenia w sprawie udziału banków w aranżowaniu transakcji mających poprawić wyniki dystrybutorów energii, m.in. Enronu.

Zwyżkował AOL Time Warner. Spółka zaprzeczyła pogłoskom o pogorszeniu wyników. Rosła cena papierów Motoroli. Producent komórek potwierdził prognozę kwartalnych i rocznych wyników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dane o wzroście PKB poprawiły nastroje