Dane z USA zmieniały nastroje w Europie

Marek Druś
opublikowano: 18-04-2007, 00:00

Na europejskich giełdach przez większą część wtorkowego handlu trwała realizacja zysków. Wyprzedaż akcji spowodowała spadki indeksów. Sytuacja zmieniła się w momencie publikacji danych o marcowej inflacji i sytuacji na rynku budowlanym USA. Okazały się one lepsze, niż oczekiwano, co zapowiadało wzrosty za oceanem. Indeksy poszły w górę, odrabiając straty i poprawiając ponadsześcioletnie maksima.

Nastroje pogorszyły się po wiadomości o niespodziewanym spadku produkcji przemysłowej w USA. Z 18 indeksów branżowych najmocniej poszła w górę wartość wskaźnika spółek telekomunikacyjnych. Wyraźnie drożały akcje Vodafone, największego w Europie operatora komórkowego, który ponad połowę przychodów osiąga w USA. Notowania na Wall Street zaczęły się niewielkimi zmianami. Drożały spółki, które przedstawiły dobre wyniki kwartalne. Wśród blue chipów dobre wiadomości podały Coca-Cola i Johnson & Johnson. Drożały akcje Intela, który miał podać wyniki po sesji.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu