Dania zakaże banknotów o nominale 500 EUR

opublikowano: 20-09-2018, 14:11

Banknoty o nominale 500 EUR nie będą akceptowane przy płatnościach czy wymianie walut w Danii, wynika z projektu ustawy, którą gotowa jest poprzeć większość parlamentarzystów.

Awersja do banknotów euro o największym nominale to skutek skandalu po ujawnieniu, że Danske Bank, największy duński banki, przez kilka lat prał brudne pieniądze na olbrzymią skalę.

Zobacz więcej

Banknoty 500 EUR

ARC

- Dzięki temu zakazowi zrobimy ważny krok w walce przeciwko praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu – oświadczył Hans Kristian Skibby z Duńskiej Partii Ludowej. – Banknoty o nominale 500 EUR są najczęściej wykorzystywane przy międzynarodowym praniu pieniędzy i przestępstwach gospodarczych – dodał.

Europejski Bank Centralny zapowiadał już jakiś czas temu, że od końca 2018 roku nie będzie produkował więcej banknotów o nominale 500 EUR przyznając ich popularność wśród przestępców. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.dk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu