Danone szuka nowego prezesa

opublikowano: 02-03-2021, 11:08

Emmanuel Faber postanowił ustąpić ze stanowiska prezesa francuskiego koncernu spożywczego Danone. Pozostanie szefem jego rady dyrektorów.

Rozdzielenia stanowisk prezesa i szefa rady dyrektorów domagali się akcjonariusze francuskiej spółki. Faber pełnił sprawował obie funkcje przez ostatnie trzy lata. Danone ogłosiło, że szuka nowego prezesa, a kiedy go znajdzie, Faber będzie pełnił tylko funkcje nadzorczej jako szef rady dyrektorów.

Bluebell Capital Partners, jeden z inwestorów Danone, który był jednym z akcjonariuszy nawołujących do rozdzielenia stanowisk szefa rady dyrektorów i prezesa z zadowoleniem przyjął doniesienia o ustąpieniu Fabera. Chciałby obecnie, aby prezesem został ktoś spoza francuskiego koncernu, osoba nie powiązana z jego przeszłością.

Wartość rynkowa Danone spadła o jedną czwartą w ubiegłym roku. Po raz pierwszy od ponad 30 lat spadła także sprzedaż spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane