Czytasz dzięki

Danone wdraża plan restrukturyzacji

opublikowano: 19-10-2020, 12:34

Prezes Danone, Emmanuel Faber, analizuje cały portfel francuskiego producenta jogurtów pod kątem nierentownych aktywów.

Danone rozważa sprzedaż marki odżywek białkowych Vega, a także swojego oddziału w Argentynie. Obie jednostki przynoszą przychody rzędu 500 mln euro, co stanowi ok. 2 proc. ogólnych przychodów grupy. Prezes firmy stwierdził również, że produkcja w niektórych zakładach może zostać zmniejszona o 20-30 proc. 

Danone
fot. Bloomberg

Deklaracje padły dwa tygodnie po sprzedaży za 470 mln euro udziałów w japońskiej firmie produkującej napoje Yakult Honsha. Oznacza to kontynuację wycofywania kapitału z mniej rentownych przedsięwzięć. Firma dokona również przeglądu fabryk, logistyki, zaopatrzenia i flot, aby zwiększyć ich wydajność. 

Koncern zmieni dyrektor finansową. Cecile Cabanis odejdzie ze stanowiska w lutym po 16 latach pracy w firmie. Jej następcą zostanie Juergen Esser, który dotychczas odpowiadał za finanse w segmencie wód butelkowanych. Zmienią się także dyrektorzy regionalni w Europie i Ameryce Północnej oraz dyrektor operacyjny. 

Danone od lat boryka się z coraz bardziej konkurencyjnym rynkiem spożywczym w Europie i rosnącymi cenami mleka. Firma straciła około jednej czwartej wartości rynkowej w 2020 roku. Po ogłoszeniu planów restrukturyzacji działalności akcje zyskały 2,8 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, MarketWatch

Polecane