Dariusz Lubera ponownie prezesem Tauronu

PAP
opublikowano: 24-02-2011, 19:10

Rada nadzorcza Tauron Polska Energia zdecydowała, że prezesem pozostanie Dariusz Lubera, który kieruje Tauronem od  marca 2008 r. - poinformowała w czwartek spółka.

Dariusz Lubera - zobacz profil biznesowy prezesa

W wyniku postępowania kwalifikacyjnego nie zmienił się też skład pozostałej części zarządu. Na stanowiskach wiceprezesów Tauronu pozostaną: Joanna Schmid, Dariusz Stolarczyk, Krzysztof Zamasz i Krzysztof Zawadzki.

Dariusz Lubera ropoczął pracę w 1983 r. w Zakładach Mechanicznych Tarnów. Od 1985 r. jest związany z sektorem energetyki dystrybucyjnej. W Zakładzie Energetycznym Tarnów, a następnie w Enionie przeszedł wszystkie szczeble kariery od referenta do prezesa zarządu.

W latach 2001-2003 Lubera był członkiem rady nadzorczej PSE. Od 2008 roku stoi na czele zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem elektrykiem, z dyplomem krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Dariusz Lubera ponownie prezesem Tauronu