Darmowe wyjazdy posła PO

PAP
opublikowano: 24-07-2009, 07:39

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że  na koszt państwowych Zakładów Azotowych Kędzierzyn poseł PO Robert Węgrzyn w  ostatnim roku dwukrotnie wyjeżdżał do Brukseli na dwudniowe pobyty.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kosztowały one w sumie kilka tysięcy złotych. Z faktury, do której dotarła "Rz", wynika, że przedsiębiorstwo opłaciło politykowi także udział w dwudniowej konferencji "Czyste technologie węglowe i nuklearne w walce ze zmianami klimatu", która w grudniu 2008 r. odbyła się w Będlewie. Koszt przekroczył 1,7 tys. zł.

Spółka nie widzi w sprawie nic złego. W piśmie do "Rz" wyjaśnia, że związane jest to z promocją Zeroemisyjnego Kompleksu Energetycznego w Kędzierzynie, na którego budowę chce pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej.

Według "Rz", Zakłady Azotowe wyłożyły ponadto blisko 40 tys. zł na organizowane przez Węgrzyna pokazy filmowe dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Julia Pitera, minister ds. walki z korupcją zapewnia, że wyjaśni sprawę związków firmy z posłem - pisze "Rz".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane