Davis: ropa może niedługo zdrożeć do 80 USD

opublikowano: 24-03-2015, 15:30

Cena ropy spadła za szybko i za mocno, kurs baryłki ropy Brent może niedługo wrócić do 70-80 USD, przekonuje Stephen Davis, prezes Signal Investment Research.

Davis mówił w CNBC, że spodziewa się wzrostu notowań ropy o 10 USD w ciągu następnych 3-6 miesięcy.

- Cena ropy Bren spadła do 55 USD, czyli dużo jak na skalę nadpodaży ropy. Ludzie uważają, że spadek spowodowała nadpodaż, ale jest wiele powodów tej nadpodaży i te powody zaczną znikać – powiedział Davis.

Jego zdaniem, są trzy główne przyczyny, które spowodują wzrost notowań ropy. Pierwszym jest poprawa kondycji globalnej gospodarki. Davis uważa, że gospodarka Chin znalazła dno, a sytuacja w Europie zaczyna się poprawiać. Drugą przyczyną jest wzrost popytu, który stanie się jeszcze silniejszy kiedy w USA rozpocznie się letni sezon wyjazdów. Trzecią przyczyną jest malejące ożywienie w USA, które spowoduje osłabienie dolara. Słabszy dolar powinien zwiększyć popyt na ropę, twierdzi Davis.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Davis: ropa może niedługo zdrożeć do 80 USD