DB 24 wejdzie do Polski

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 04-08-2000, 00:00

DB 24 wejdzie do Polski

Z ujawnionej przez Deutsche Bank strategii podboju rynku klientów indywidualnych wynika, że zamierza on zintegrować wszystkie europejskie operacje detaliczne w ramach DB 24.

Integracja ma dotyczyć Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Belgii, gdzie DB 24 stanowi poważną konkurencję dla innych instytucji detalicznych, a także Polski i Francji, gdzie Niemcy jeszcze nie prowadzą takiej działalności.

— DB 24 stanie się jednym z najbardziej dochodowych banków detalicznych. Nie wykluczamy, że będzie on zawierał porozumienia z innymi bankami — mówi Rolf Breuer, prezes Deutsche Banku.

Dzięki nowej strategii Niemcy spodziewają się wzrostu liczby klientów indywidualnych z około 8 mln do 13,5 mln. Zysk operacyjny DB 24 ma wzrosnąć z planowanych na ten rok 400 mln euro do 1 mld euro w 2004 roku.

DB 24 to wydzielony z banku oddział odpowiedzialny wyłącznie za prowadzenie działalności detalicznej. Zarządzający siecią placówek oraz rozwojem oferty przez Internet.

Uznawany jest obecnie za najnowocześniejszy, najlepiej zinformatyzowany, oferujący najlepsze produkty w Europie.

Dlatego też jego wejście do Polski może być dużym zagrożeniem i to nie tylko dla naszych krajowych banków detalicznych, ale również zagranicznej konkurencji — jak choćby Citibanku. BT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / DB 24 wejdzie do Polski