DB obniża rekomendację dla KGHM do KUPUJ

opublikowano: 31-05-2001, 18:56

Analitycy Deutsche Banku w raporcie z 29 maja obniżyli rekomendację dla akcji KGHM ze ZDECYDOWANIE KUPUJ do KUPUJ. Przyczyną obniżenia rekomendacji jest wzrost ryzyka inwestycji w akcje spółki, związany z rządowymi planami sprzedaży akcji oraz z niejasną strategią spółki w branży telekomunikacyjnej.

Zdaniem DB głównym zagrożeniem krótkoterminowego spadku cen akcji KGHM jest wiszącą nad rynkiem możliwość sprzedaży przez Skarb Państwa pakietu 10 proc. akcji, która może nastąpić w III lub w IV kwartale br.

Z kolei ryzykiem długoterminowym jest pogorszenie sytuacji na rynku metali, które przyniesie spadek cen miedzi i srebra. DB zwraca również uwagę na niejasną strategię koncernu w sektorze telekomunikacyjnym. Spółka planowała sprzedaż Telefonii Lokalnej i zwiększenie udziałów w Polkomtelu z 19,6 do 33 proc. Jednak tak naprawdę nie wiadomo jakie będą decyzje spółki, gdyż możliwa jest również sprzedaż Polkomtela, którym interesuje się Vodafone i TeleDenmark.

Niekorzystnym dla spółki czynnikiem są również w opinii DB zbliżające się wybory parlamentarne ze względu na fakt, iż nowy zarząd może wprowadzić zmodyfikować strategię spółki.

Zdaniem analityków DB przychody KGHM w 2001 r. będą niższe od wcześniej prognozowanych o 24 proc. i wyniosą 4 561 mln zł, natomiast zysk netto koncernu wyniesie jedynie 174 mln zł. Jeszcze gorszy wynik osiągnie grupa KGHM - zdaniem DB zysk skonsolidowany wyniesie w br. jedynie 13 mln zł. W konsekwencji analitycy obniżyli wycenę jednej akcji do 34,3 zł.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DB obniża rekomendację dla KGHM do KUPUJ