DB stawia na medycynę

  • Jagoda Fryc
18-05-2015, 00:00

Nowe produkty

Do 25 maja trwają zapisy na 3-letni produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy db Elita Funduszy VIII_2. Kolejne rozdanie elitarnych funduszy w Deutsche Banku. Tym razem instytucja stawia na spółki medyczne, bo zysk z inwestycji będzie zależał od zachowania się funduszy BlackRock World Healthscience i JPMorgan Global Healthcare, które inwestują w akcje spółek z branży ochrony zdrowia, farmaceutycznej i biotechnologicznej.

Wybrać można jeden z dwóch wariantów: albo zdecydować się na mniejszą ochronę kapitału w zamian za możliwość wypracowania wyższych zysków, albo chronić oszczędności kosztem mniejszego zarobku. Przy stuprocentowej gwarancji kapitału współczynnik partycypacji w zysku będzie znajdował się w przedziale 5-35 proc., a przy 95-procentowej gwarancji kapitału w przedziale 45-75 proc.

Opłata wstępna to 1,5 proc. wpłacanej składki, której minimalna wysokość to 2 tys. zł. W przypadku wcześniejszej rezygnacji z inwestycji klient zostanie obciążony kosztami likwidacyjnymi w wysokości 1 proc. wypłacanej kwoty. Świadczenie z tytułu zgonu ubezpieczonego wynosi 103 proc. sumy ubezpieczenia. Zysk z inwestycji zwolniony jest z podatku.

8,4

proc. Tyle w tym roku zarobił BlackRock World Healthscience…

8,1

proc. …a tyle zyskał JPMorgan Global Healthcare. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DB stawia na medycynę