De minimis na edukację młodocianego pracownika

  • Marta Bellon
opublikowano: 05-02-2015, 00:00

Włocławek czeka na wnioski przedsiębiorców, którzy chcieliby otrzymać dofinansowanie związane z edukacją młodocianego pracownika.

Przedsiębiorcy, którzy chcą sięgnąć po dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianego pracownika, muszą przygotować się na spore formalności. Wsparcie ma formę pomocy indywidualnej de minimis. Przedsiębiorcy powinni więc dostarczyć gminie wszelkich informacji o otrzymaniu bądź nieotrzymaniu takiej pomocy w przeszłości.

O możliwości otrzymania takiego wsparcia finansowego przypomina pracodawcom Urząd Miasta we Włocławku. W tym celu należy złożyć wniosek w ciągu trzech miesięcy od dnia zdania przez młodocianego. Kwota refundacji zależy od okresu kształcenia pracownika. Do wniosku trzeba dołączyć m.in. kopię umowy o pracę z pracownikiem zawartej w celu przygotowania zawodowego, kopię dyplomu lub świadectwa potwierdzającego zdanie przez niego egzaminu zawodowego lub zaświadczenie potwierdzające zdanie tego egzaminu, kopie dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji do prowadzenia kształcenia zawodowegotakich pracowników przez pracodawcę lub osobę prowadząca zakład w imieniu pracodawcy albo osobę zatrudnioną u pracodawcy. Wymagane są też: formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis, kopie wszystkich zaświadczeń o pomocy, jakie pracodawca otrzymał w roku, w którym ubiega się o kolejne wsparcie oraz w ciągu dwóch poprzedzających go lat albo oświadczenie o wielkości pomocy de minimis otrzymanej w tym okresie lub oświadczenie o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu