Debata nad wnioskami o samorozwiązanie Sejmu od 11.00

Internet Securities
17-10-2006, 09:52

Po stworzeniu koalicji PiS, LPR, Samoobrony szanse wniosków PO i SLD są bliskie zeru.

Debata nad wnioskami opozycji o samorozwiązanie Sejmu rozpocznie się we wtorek o godz. 11:00. Jednak szanse wniosków Platformy Obywatelskiej (PO) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) praktycznie nie istnieją po tym, jak w poniedziałek w nocy powołano nową koalicję, dysponującą 230 głosami w 460-osobowej izbie.

„O 11:00 jest w porządku obrad przeznaczony czas na debatę o skróceniu kadencji Sejmu. […] 10-minutowe oświadczenia klubów i głosowanie” – powiedział marszałek Sejmu marek Jurek we wtorek rano w wywiadzie dla radiowej Jedynki.

„W moim przekonaniu to dzisiejsze głosowanie potwierdzi, że większość parlamentarna istnieje i że pracować trzeba dalej. […] Dzisiaj Sejm ten wniosek odrzuci i jasno potwierdzi wolę pracy i istnienie warunków do tej pracy” – dodał Jurek.

Marszałek nie zgodził się z twierdzeniem, że koalicji Prawa i Sprawiedliwości (PiS), Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin (LPR) brakuje jednego głosu do większości parlamentarnej.

„Ruch Ludowo-Narodowy nie jest w opozycji, tylko jest ugrupowaniem prorządowym, tak że większość jest, ja tu jestem spokojny. Jest 30-głosowa większość” – powiedział Jurek.

Do przyjęcia wniosku o skrócenie kadencji Sejmu potrzebna jest większość 2/3 z ogólnej liczby posłów, czyli 307 głosów. Odrzucenie tego wniosku oznaczać, że nie można go zgłosić przez kolejnych sześć miesięcy. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Debata nad wnioskami o samorozwiązanie Sejmu od 11.00