Dębica twardo walczy z komornikiem

Grzegorz Nawacki
20-10-2010, 00:00

Spółka skarży się do sądu na bezprawne działanie komornika. Ten chce donieść na władze do prokuratury.

Spółka skarży się do sądu na bezprawne działanie komornika. Ten chce donieść na władze do prokuratury.

Nie słabną emocje po gorącym weekendzie, gdy do siedziby Dębicy w asyście ślusarzy i informatyków wkroczył komornik, by — zgodnie z postanowieniem sądu — zabezpieczyć dokumenty.

— Komornik miał prawo wejść do spółki, ale prowadził działania z naruszeniem prawa. Złożyliśmy skargę na jego działanie, analizujemy, co zrobić w sprawie osób, które mu towarzyszyły. Komornik wykonywał instrukcje przedstawicieli PZU i oni też złamali prawo. Względem każdej takiej osoby będziemy podejmować działania prawne. Funkcjonariusz sądu, który ma stać na straży prawa, łamie je. Chcemy wykonywać polecenia sądu, współpracować z komornikiem, ale takim, który działa zgodnie z prawem, a nie chuliganem — mówi Jacek Pryczek, prezes Dębicy.

Lista zarzutów Dębicy pod adresem komornika jest długa.

— Egzekucja trwała do czwartej nad ranem, a nie było wymaganej zgody sądu, by była prowadzona po 21. Komornik działał poza swoim rewirem. Zajmował się dokumentami, które służą do celów podatkowych i skopiował je, czym naruszył postanowienie sądu — wylicza Jacek Pryczek.

Prezes zapewnia, że komornik nie musiał stosować siłowych rozwiązań.

— W godzinach wolnych od pracy sprowadziliśmy pracowników, udostępniliśmy archiwum z dokumentami, w pełni współpracowaliśmy — mówi Jacek Pryczek.

Diametralnie inaczej ocenia to druga strona.

— W całej karierze nie widziałem takiego utrudniania czynności komorniczych — pracownicy przez ponad 30 godzin utrudniali, kłamali, pozorowali działania — mówi Wojciech Kozłowski, adwokat z kancelarii Salans, który reprezentuje PZU.

Według naszych informacji komornik nie pozostanie władzom Dębicy dłużny. Bardzo poważnie analizuje możliwość złożenia doniesienia do prokuratury na władze Dębicy w związku z utrudnieniem wykonywania czynności komorniczych.

Tymczasem Dębica robi wszystko, aby nie wydać dokumentów, czego domaga się PZU. Do sądu trafiły wnioski: o wstrzymanie egzekucji komorniczej oraz zmianę postanowienia sądu, który nakazał dostarczenie wszystkich dokumentów dotyczących transakcji między Dębicą a podmiotami z grupy Goodyear.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dębica twardo walczy z komornikiem