Debiut iPhone’a 5 raczej jesienią

DI, Bloomberg
opublikowano: 2012-04-20 13:47

Nowy iPhone może być wprowadzony na rynek w październiku, twierdzi Gene Munster, analityk w Piper Jaffray.

Munster poprzednio obstawiał sierpniowy termin, ale teraz twierdzi, że jesień jest bardziej prawdopodobna. Dlaczego? Ponieważ producent chipów Qualcomm ogłosił, że ma kłopoty z zaspokojeniem popytu na komponenty, w które ma być według analityka wyposażony nowy gadżet.

Jaki będzie nowy iPhone? To pytania zadają sobie analitycy i fani gadżetu Apple (fot. Bloomberg)
Jaki będzie nowy iPhone? To pytania zadają sobie analitycy i fani gadżetu Apple (fot. Bloomberg)
None
None

Smartfon jest najlepiej sprzedającym się produktem Apple i w kwartale zakończonym w grudniu odpowiadał za 53 proc. sprzedaży całego koncernu.

Ostatnią wersję smartfona, czyli iPhone’a 4S, koncern z Cupertino wprowadził na rynek w październiku poprzedniego roku. Nowe urządzenie ma szybciej pracować z szybszymi sieciami bezprzewodowymi.