Debiutancka gra Klabatera wśród hitów Steam

GSU
opublikowano: 27-11-2019, 11:49

Pierwsza gra wyprodukowana przez studio notowanego na NewConnect Klabatera znalazła się na liście „Top releases” platformy Steam w kategorii najpopularniejszych gier w październiku. W zestawieniu znalazła się też gra "Chernobylite" od The Farm 51.

„Crossroads Inn” miał premierę na PC 23 października. 

- Zainteresowanie grą było ogromne, już w tydzień po premierze udało nam się odzyskać wszystkie zainwestowane w produkcję środki. Okazuje się, że popularność naszej tawerny jest na tyle duża, że gra znalazła się w gronie 20-stu najlepszych produktów wydanych w październiku biorąc pod uwagę  przychód uzyskany w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery. Traktujemy ten wynik w kategorii dużego sukcesu – mówi Michał Gembicki z zarządu spółki Klabater.

Jak informuje spółka wishlista graczy zainteresowanych grą nadal się powiększa.

– Crossroads Inn to bardzo ambitny projekt, który łączy wiele bardzo różnych mechanik charakterystycznych dla gier strategicznych oraz gier fabularnych. Wishlista tytułu stale rośnie, co niezwykle nas cieszy, obecnie wynosi ok. 100 tys. Tak jak zapowiadaliśmy będziemy długofalowo rozwijać uniwersum stworzone w grze i regularnie wspierać tytuł, poprzez wprowadzanie bezpłatnych DLC i płatnych dodatków. – dodaje Michał Gembicki.

„Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami znanymi z gier role-playing. Gracz wciela się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do jego zadań należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do przybywających gości. 

W październikowym zestawieniu Staem znalazła się też gra "Chernobylite" wyprodukowana i wydana przez The Farm 51 Group.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane