Decydująca jest oferta

CEZARY IWAŃSKI
opublikowano: 18-02-2014, 00:00

Branża maklerska i rynek kapitałowy przeżywają w 2014 r. nadal trudne chwile, choć miniony rok należy uznać za zdecydowanie lepszy od 2012.

Trzeba jednak pamiętać, że kilku brokerów zlikwidowało lub w znacznym stopniu ograniczyło działalność w Polsce. W związku ze wprowadzeniem zmian systemowych, takich jak wdrożenie przez warszawską giełdę UTP (Universal Trading Platform), nowego sposobu rozliczeń oraz nowych regulacji — koszty funkcjonowania domów stają się coraz wyższe. Nie pomaga im także poziom opłat pobieranych przez instytucje infrastrukturalne.

Domy maklerskie nie mogą w prosty i szybki sposób znaleźć dodatkowych wpływów na pokrycie rosnących kosztów. W obecnej sytuacji podnoszenie opłat dla klientów praktycznie nie wchodzi w grę. Dlatego najważniejsza staje się ciekawa oferta dla klienta instytucjonalnego i detalicznego oraz kompleksowe usługi dla emitentów. Te, które postawią na jakość — poradzą sobie nawet na najtrudniejszym rynku.

CEZARY IWAŃSKI

prezes Domu Maklerskiego Banku BPS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CEZARY IWAŃSKI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu