Decyzja ws. ZEDO po przyjęciu programu dla energetyki i pakietu socjalnego

Internet Securities
opublikowano: 13-12-2005, 15:50

Decyzja o prywatyzacji Zespołu Elektrowni Dolna Odra SA (ZEDO) zostanie podjęta po przyjęciu przez rząd programu dla energetyki oraz po zakończeniu rozmów inwestora z załogą w sprawie pakietu socjalnego, wynika z wtorkowej wypowiedzi premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

Decyzja o prywatyzacji Zespołu Elektrowni Dolna Odra SA (ZEDO) zostanie podjęta po przyjęciu przez rząd programu dla energetyki oraz po zakończeniu rozmów inwestora z załogą w sprawie pakietu socjalnego, wynika z wtorkowej wypowiedzi premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

„Po uzyskaniu wszystkich informacji, a więc [dotyczących] programu i po zakończeniu rozmów z załogą będziemy podejmowali decyzje dotyczące tej prywatyzacji” – powiedział Marcinkiewicz podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Premier dodał, że prace nad programem dla energetyki są bardzo intensywne i jest szansa, że do końca grudnia program zostanie przyjęty.

„Rozmowy prywatyzacyjne dotyczące Dolnej Odry przeszły w fazę rozmów inwestora z załogą” – powiedział też premier.

W ubiegły wtorek Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) poinformowało, że parafowało z hiszpańską spółką Endesa umowę sprzedaży 85% akcji tej firmy. Resort podał także, że Endesa przez dwa tygodnie będzie negocjowała pakiet socjalny z załogą spółki.

Prywatyzacji ZEDO sprzeciwia się załoga spółki, która chce spotkać się z ministrem skarbu, aby dowiedzieć się o szczegółach, które znalazły się w parafowanej umowie.

Przeciwna prywatyzacji tej firmy jest także Liga Polskich Rodzin (LPR), która w związku z ZEDO zażądała odwołania ministra Andrzeja Mikosza.

Ostatnio minister gospodarki Piotr Woźniak powiedział ISB, że kierowany przez niego resort chce jeszcze w grudniu skierować pod obrady rządu program dla elektroenergetyki, przewidujący m.in. pozostawienie na krajowym rynku 3-5 grup energetycznych.

Program zakłada restrukturyzację sektora i ma zawierać koncepcję rozwiązania kontraktów długoterminowych na sprzedaż energii (KDT).

W programie zostaną określone podmioty przeznaczone jednoznacznie do prywatyzacji i konsolidacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane