Delegacja UEFA sprawdzi miasta, które chcą Euro-2012

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-09-2006, 17:52

Dwa i pół dnia będzie trwała wizytacja delegacji Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) w czterech polskich miastach w ramach ubiegania się Polski i Ukrainy o organizację finałów mistrzostw Europy w 2012 roku.

Dwa i pół dnia będzie trwała wizytacja delegacji Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) w czterech polskich miastach w ramach ubiegania się Polski i Ukrainy o organizację finałów mistrzostw Europy w 2012 roku.

"Podczas wizytacji w krajach kandydujących przedstawiciele administracji UEFA w pierwszej kolejności chcą spotkać się z przedstawicielami najwyższych władz w państwie oraz z przedstawicielami samorządów lokalnych. Spotkania te mają potwierdzić zaangażowanie i poparcie władz dla projektu organizacji mistrzostw Europy w 2012 roku w danym kraju" - poinformował rzecznik prasowy Sztabu Projektu Euro-2012 Kamil Wnuk.

Przylot gości z UEFA do Warszawy spodziewany jest w niedzielę po południu. Jeszcze tego samego dnia odbędzie się uroczysta kolacja w udziałem p.o. prezydenta Warszawy Kazimierza Marcinkiewicza, ministra sportu Tomasza Lipca i prezesa PZPN Michała Listkiewicza. Na poniedziałek zaplanowano dalszy pobyt delegacji w stolicy. Najpierw w przedstawicielami UEFA spotka się premier Jarosław Kaczyński, potem odbędzie się prezentacja Warszawy jako kandydata do roli jednego z miast organizujących Euro-2012.

Tuż po południu delegaci przeniosą się do Gdańska, gdzie będą obejrzą lotnisko, centrum treningowe oraz odbędą spotkanie z prezydentem miasta i tamtejszym wojewodą.

We wtorek przed południem goście odwiedzą Poznań, gdzie także zapoznają się z lotniskiem, spotkają się w lokalnymi władzami i obejrzą prezentację miasta. Tuż po południu przeniosą się do Wrocławia, gdzie program pobytu będzie podobny, jak w trzech wcześniej wymienionych miastach.

W środę rano delegaci UEFA odlecą do Lwowa, gdzie rozpoczną także 2,5-dniową wizytację. "Każdy z kandydatów ma pięć dni na prezentację swojego kraju. Ponieważ o mistrzostwa staramy się wspólnie z Ukrainą, więc przypada po 2,5 dnia. W takiej samej sytuacji są Węgrzy z Chorwatami, jedynie Włosi będą mieli do dyspozycji pięć dni" - wyjaśnił Kamil Wnuk.

Do polski przybędą: Harry Benn - członek komitetu UEFA ds. drużyn narodowych, Giorgio Marchetti - dyrektor UEFA ds. zawodowej piłki nożnej, Mikael Salzer - szef UEFA zespołu ds. współzawodnictwa drużyn narodowych, Christoph Jung - menedżer UEFA ds. konkursu EURO-2012, Maik Kiss - szef zespołu ds. imprez organizowanych przez UEFA oraz Marion-Nicole Breuer - doradca UEFA ds. bezpieczeństwa.

Wizytacja UEFA odbędzie się w ramach drugiego etapu rywalizacji o organizację finałów mistrzostw Europy w 2012 roku. Będzie ona jednym z czterech elementów, składających się na końcową ocenę kandydatów. Oprócz niej pod uwagę brane będą: dokumentacje zgłoszeniowe, przekazane do UEFA 31 maja tego roku, wyniki badania opinii publicznej dla poparcia w kraju kandydującym (październik 2006) i prezentacji finałowa każdego z kandydatów (7 grudnia 2006). Wybór gospodarza ME-2012 będzie miał miejsce 8 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Delegacja UEFA sprawdzi miasta, które chcą Euro-2012