Delko chce pozyskać 15 mln zł z emisji akcji

04-04-2007, 15:14

Delko, ogólnopolska sieć dystrybucji chemii gospodarczej, kosmetyków, artykułów higienicznych i opakowań, chce z planowanej na III kwartał 2007 roku emisji pozyskać około 15 mln zł. Środki przeznaczy głównie na akwizycje, pierwsza jest możliwa tuż po emisji - poinformował w środę prezes Andrzej Worsztynowicz.

Dotychczasowi akcjonariusze Delko nie będą sprzedawać posiadanych akcji. Oferującym akcje spółki jest Dom Maklerski BOŚ.

"Z planowanej emisji zamierzamy pozyskać około 15 mln zł, środki te przeznaczymy przede wszystkim na akwizycje, ponieważ chcemy zintegrować rynek dystrybucji w Polsce" - powiedział Worsztynowicz.

"Do pierwszego przejęcia może dojść zaraz po emisji, ponieważ można powiedzieć, że jesteśmy już po słowie z jednym dystrybutorem. Zaznaczam jednak, że będzie to pierwszy krok rozwoju. Wcześniej mówiliśmy, że do emisji dojdzie w pierwszym półroczu, lecz teraz ostrożniej do tego podchodzimy i zakładamy, że będzie to trzeci kwartał" - dodał.

Worsztynowicz poinformował też, że dystrybutor, z którym spółka prowadzi rozmowy, osiąga 1 mln zł zysku rocznie i 30 mln zł rocznych obrotów.

W planach firmy jest też usprawnienie systemu informatycznego oraz uruchomienie sklepu internetowego.

Delko zakłada, że jego sprzedaż będzie rosną w tempie 10 proc. rocznie. Prezes dodaje, że w 2007 roku może to być nawet więcej.

Na koniec 2007 roku grupa Delko chce mieć 2,9 mln zł zysku netto, 5,13 mln zł zysku operacyjnego przy 318 mln zł przychodów. W 2006 roku spółka miała 2,05 mln zł zysku netto, 3,84 zysku operacyjnego i 245 mln zł przychodów, zaś w 2005 roku uzyskała odpowiednio 1,55 mln zł, 3,03 mln zł i 197 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Delko chce pozyskać 15 mln zł z emisji akcji