Deloitte: europejski rynek piłkarski wart 25,5 mld EUR

opublikowano: 07-06-2018, 07:47
aktualizacja: 07-06-2018, 07:49

Pięć największych europejskich lig piłkarskich zwiększyło w sezonie 2016-17 przychody o 9 proc. do rekordowych 14,7 mld EUR, poinformował Deloitte.

Największą europejską ligą piłkarską jest angielska Premier League, której przychody sięgnęły rekordowych 5,3 mld EUR. Każdy z 20 angielskich klubów z najwyższej klasy rozgrywek osiągnął w minionym sezonie rekordowe przychody i miał zysk.

Zobacz więcej

youtube.com

Kolejną po Premier League pod względem przychodów w Europie jest hiszpańska La Liga, która zwiększyła przychody o 20 proc. do rekordowych 2,9 mld EUR. Wyprzedziła pod tym względem niemiecką Bundesligę, której przychody wzrosły do 2,8 mld EUR. Jest ona niezmiennie europejskim liderem pod względem frekwencji na meczach.

Przychody włoskiej Serie A po raz pierwszy przekroczyły 2 mld EUR i były o 8 proc. wyższe niż rok wcześniej. Najniższe przychody w „wielkiej piątce” wykazuje francuska Ligue 1. W minionym sezonie sięgnęły „tylko” 1,6 mld EUR i to pomimo nowego czteroletniego kontraktu dotyczącego praw do transmisji telewizyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Deloitte: europejski rynek piłkarski wart 25,5 mld EUR