Dent-a-Medical podtrzymuje obietnice

Marcel Zatoński
opublikowano: 28-07-2010, 09:42

Mariusz Andrych, prezes Dent-a-Medical, wierzy, że tym razem emisja się uda. Czy sam obejmie akcje?

Dziś formalnie przyznano prawa poboru akcji serii E wrocławskiej spółki, która chce stworzyć sieć gabinetów dentystycznych w całym kraju. Cena emisyjna wynosi 0,02 zł.

— Ze sprzedaży ponad 80 mln akcji chcemy uzyskać co najmniej 1,5 mln zł. Pieniądze te przeznaczymy na realizację naszej strategii i rozwój sieci franczyzowej — mówi prezes Mariusz Andrych.

Po niepowodzeniu poprzedniej emisji, przy stracie netto na koniec 2009 r. przekraczającej 3,8 mln zł i przy kursie akcji wynoszącym 0,03 zł, notowany na NewConnect Dent-a-Medical bardzo potrzebuje kapitału. Nie jest jednak pewne, że inwestorzy zaufają spółce po serii niezrealizowanych zapowiedzi.

Przypomnijmy te obietnice: do końca czerwca w sieci franczyzowej miało działać 20 gabinetów stomatologicznych, do końca roku — już 40, a na przełomie 2011 i 2012 r. dentyści pod szyldem Dent-a-Medical mieli przyjmować pacjentów w aż 200 punktach w całym kraju. Spółka chwaliła się podpisanymi listami intencyjnymi (łącznie z jedenastoma placówkami, w tym pięcioma z Wrocławia). Dziś — podobnie jak na początku roku — w sieci Dent-a-Medical są tylko dwa gabinety: we Wrocławiu i w Warszawie. Wrocławski w marcu został przekazany we franczyzę, to samo stanie się w sierpniu z warszawskim.

O tym, jakie są plany spółki i co deklaruje prezes, czytaj w środę w "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy