Dentysta musi zapłacić 2,5 mln EUR odszkodowania pacjentce

opublikowano: 02-11-2018, 10:47

Sąd w Hiszpanii przyznał kobiecie 2,5 mln EUR odszkodowania od dentysty i jego ubezpieczyciela za szkody spowodowane przez wstawienie metalowej plomby.

Wyrok kończy sprawę, która rozpoczęła się w 2007 roku kiedy 38-letnia mieszkanka Barcelony poszła do dentysty. Ostrzegła go, co zapisano w dokumentacji, że ma uczulenie na metal i nie może mieć w związku z tym plomb z tego materiału. Dentysta mimo to zastosował metalowe plomby. Niedługo po zabiegu kobieta zaczęła mieć różnego rodzaju dolegliwości. Kiedy wróciła do dentysty zgłaszając problem, ten poradził jej, aby po prostu przywykła do tego stanu. Nawet usunięcie metalowej plomby po pewnym czasie nie zakończyło dolegliwości kobiety, która ostatecznie musiała rzucić pracę, a jej życie zamieniło się w wegetację. Sprawa trafiła ostatecznie do sądu w Barcelonie, który przyznał rację kobiecie. Zasądził na jej rzecz odszkodowanie wysokości 884.937 EUR plus odsetki, co ostatecznie dało 2,5 mln EUR. Sędzia zdecydował także o zawieszeniu praw dentysty do wykonywania zawodu na pół roku, wskazując iż całkowicie zbagatelizował ostrzeżenia pacjentki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.es

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu