Deripaska rezygnuje z kierowania Rusalem

opublikowano: 25-05-2018, 12:17
aktualizacja: 25-05-2018, 12:18

Oleg Deripaska ustąpił ze stanowiska dyrektora koncernu Rusal. Rosyjski miliarder ma nadzieję, że zmiany w kierownictwie spółki przekonają amerykański rząd do cofnięcia sankcji, które mocno dają się we znaki aluminiowego gigantowi, podaje Reuters.

Dzień wcześniej z firmy odeszło siedmiu członków zarządu oraz dyrektor generalna Aleksandra Bouriko, która objęła stanowisko w marcu bieżącego roku.

Zobacz więcej

Oleg Deripaska, fot. Bloomberg

Według Reutersa, Deripaska przygotowuje teraz kolejny krok – zmniejszenie swoich udziałów w En+, grupie kontrolującej Rusal, do poziomu, który skłoniłby Waszyngton do usunięcia jego biznesów z czarnej listy spółek objętych sankcjami.

Stany Zjednoczone ogłosiły 6 kwietnia nałożenie sankcji wobec Rusala, uniemożliwiając klientom z ekspozycją na Stany Zjednoczone dalsze kupowanie metalu od rosyjskiego producenta. Doprowadziło to do wzrostu notowań aluminium do najwyższych wartości od prawie siedmiu lat, co było pokłosiem wzrostu obaw o problemy z jego dostawami.

Departament Skarbu USA dał amerykańskim klientom firmy czas do 23 października, na zakończenie kontaktów biznesowych z Rusalem, i zapowiedział, że rozważy zniesienie sankcji, gdyby rosyjski potentat aluminium Oleg Deripaska oddał kontrolę nad firmą.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu