Szefowie Rusal zrezygnowali, spółka może mieć problem z regulacją zobowiązań

opublikowano: 24-05-2018, 11:54

Największy producent aluminium w Rosji, koncern United Company Rusal poinformował o rezygnacji ze stanowisk dyrektora generalnego i siedmiu członków zarządu. Firma ostrzegła, że z powodu wpływu amerykańskich sankcji może mieć problemy z obsługą swojego zadłużenia, donosi Reuters.

Stany Zjednoczone ogłosiły 6 kwietnia nałożenie sankcji wobec Rusala, uniemożliwiając klientom z ekspozycją na Stany Zjednoczone dalsze kupowanie metalu od rosyjskiego producenta. Doprowadziło to do wzrostu notowań aluminium do najwyższych wartości od prawie siedmiu lat, co było pokłosiem wzrostu obaw o problemy z jego dostawami.

Logo koncernu Rusal na aluminiowej wlewce
Zobacz więcej

Logo koncernu Rusal na aluminiowej wlewce fot. Bloomberg

Rusal poinformował, że Aleksandra Bouriko, która objęła stanowisko dyrektora generalnego w marcu, złożyła rezygnację ze skutkiem od 23 maja i zostanie zastąpiona przez Evgenya Nikitina.

Rezygnacje złożyli także dyrektorzy wykonawczy Vladislav Soloviev i Siegfried Wolf oraz dyrektorzy niewykonawczy Maxim Sokov, Dmitry Afanasiev, Gulzhan Moldazhanova, Olga Mashkovskaya i Ekaterina Nikitina ze skutkiem od 28 czerwca.

Departament Skarbu USA dał amerykańskim klientom firmy czas do 23 października, na zakończenie kontaktów biznesowych z Rusalem, i zapowiedział, że rozważy zniesienie sankcji, gdyby rosyjski potentat aluminium Oleg Deripaska oddał kontrolę nad firmą.

W odrębnym oświadczeniu, Rusal powiedział, że dopóki sankcje nie zostaną zniesione lub firma nie otrzyma nowego pozwolenia od amerykańskiego urzędu kontroli zagranicznych aktywów (OFAC), międzynarodowe instytucje finansowe prawdopodobnie przestaną zajmować się grupą, a jej produkcja i sprzedaż metalu będą dotknięte wpływem sankcji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu