Deszcz pieniędzy spada na Polskę

Kazimierz Krupa
opublikowano: 22-09-2005, 00:00

Jak z rogu obfitości sypią się kolejne inwestycje zagraniczne w naszym kraju. Po LG Philips, fabryce ciężarówek MAN amerykański koncern informatyczny IBM otworzy w Krakowie swoje centrum badawczo-rozwojowe. Rząd przyjął także dwa inne programy wieloletnie, dotyczące wsparcia inwestycji Volvo we Wrocławiu (800 miejsc pracy w europejskim centrum produkcji autobusów miejskich, liniowych i autokarów) i centrum badawczo-rozwojowego Delphi w Krakowie (200 miejsc pracy w światowym centrum badawczo-rozwojowym).

Zwróćmy uwagę, że IBM utworzy zwyczajne centrum, Volvo — centrum europejskie, a Delphi — światowe. W tej licytacji czekamy teraz na centrum wszechświatowe.

A wszystko to za sprawą tandemu Piechota — Kaszuba, z ministerstwa gospodarki, którzy jak zapowiedzieli kilka tygodni temu, że ściągną do 25 września (zbieżność dat z wyborami parlamentarnymi absolutnie przypadkowa) jeszcze wiele, wiele inwestycji — by ich łączna wartość przekroczyła w tym roku 10 mld dolarów, tak robią. Chociaż pojawiają się podobno pierwsze trudności, bo panowie są tak zajęci podpisywaniem kolejnych umów, że nie mogą zdążyć z jednego miejsca podpisywania na drugie.

I tylko należy ubolewać, że te nieszczęsne wybory przerwą to wspaniałe pasmo sukcesów. Chociaż może to i dobrze, bo jakby panowie nie zwolnili tempa akwizycji, to gdzie byśmy te wszystkie inwestycje pomieścili? I skąd wziąć tylu pracowników?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Deszcz pieniędzy spada na Polskę