Detrick: wzrosty cen akcji po wyborach są pewne

opublikowano: 02-11-2018, 14:05

Historia wskazuje 100 proc. prawdopodobieństwo wzrostu rynku akcji po wyborach uzupełniających w USA 6 listopada, twierdzi Ryan Detrick z LPL Financial.

Detrick jest przekonany, że duża zmienność, której doświadcza rynek akcji w ostatnim czasie, osłabnie znacząco po wyborach uzupełniających w USA. Wskazuje na dane historyczne z wszystkich lat z wyborami uzupełniającymi od II Wojny Światowej. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

fot. Bloomberg

- Osiemnaście z osiemnastu razy S&P500 był wyżej po wyborach niż wynosiło najniższe zamknięcie z października. Średnio powyżej 10 proc. – powiedział strateg LPL Financial w CNBC.

W październiku S&P500 stracił ponad 6 proc. Najniższe zamknięcie indeksu w minionym miesiącu wynosiło  2641 pkt. Od tego czasu S&P500 zyskał prawie 4 proc. 
Detrick podkreśla, że ostatnie spadki nie są niczym nadzwyczajnym. W latach z wyborami uzupełniającymi S&P500 zwykle tracił od początku roku w pierwszych dniach października. Przypomina, że w 2014 roku w połowie października doszło do dużej przeceny, potem rynek znalazł dno, a następnie doszło do dużego rajdu wzrostowego. Zwrócił uwagę, że prawie cały roczny zysk rynku akcji cztery lata temu to zasługa zwyżek w ostatnich miesiącach roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu