Deutsche Bahn przejmuje BAX Global za 1,1 mld USD

(Marek Druś)
opublikowano: 16-11-2005, 20:24

Deutsche Bahn przejmie amerykańską firmę transportowo-logistyczną BAX Global za 1,1 mld USD. Państwowe niemieckie koleje generują z usług transportu i składowania towarów 48 proc. rocznej sprzedaży.

Deutsche Bahn przejmie amerykańską firmę transportowo-logistyczną BAX Global za 1,1 mld USD. Państwowe niemieckie koleje generują z usług transportu i składowania towarów 48 proc. rocznej sprzedaży.

Należący dotychczas do amerykańskiej spółki Brink i działający od 1972 roku BAX Global miał w ubiegłym roku ok. 2,4 mld USD sprzedaży i 56,2 mln USD zysku operacyjnego. Świadczy usługi transportu lotniczego, lądowego i wodnego. Ma ok. 500 oddziałów w 133 krajach. Zatrudnia 12 tys. ludzi. Tegoroczny zysk BAX Global ma wzrosnąć o 75 proc. do 70 mln USD. W 2006 roku ma sięgnąć już 110 mln USD.

Deutsche Bahn tłumaczy, że o przejęciu BAX zdecydowała jego silna pozycja na rynkach amerykańskim i azjatyckim. Niemiecka spółka jest przekonana również, że gdyby nie przejęła BAX, zdecydowałby się na to któryś z jej rywali.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane