Deutsche Bank: GM pierwszy zaoferuje autonomiczne samochody

opublikowano: 03-10-2017, 07:23
aktualizacja: 03-10-2017, 07:26

Wartość rynkowa General Motors osiągnęła rekordową wielkość po tym jak Deutsche Bank ogłosił, że amerykański producent aut zaoferuje autonomiczne samochody dużo wcześniej niż konkurenci.

Analitycy Deutsche Banku nabrali optymizmu po spotkaniu z władzami amerykańskiego koncernu. 

Zobacz więcej

The Renaissance Center, światowa centrala koncernu General Motors w Detroit

fot. Bloomberg

- GM potwierdził, że jego autonomiczne auta zmierzają do osiągnięcia krytycznego punktu… będą bezpiecznie przewozić pasażerów w złożonym środowisku miejskim bez potrzeby kierowcy zabezpieczającego w ciągu następnych kilku kwartałów, dużo wcześniej niż konkurenci – głosi raport analityków Deutsche Banku. – GM zgodził się z naszą sugestią, że działalność komercyjna na dużą skalę może rozpocząć się relatywnie niedługo (oczekujemy tego w 2020 roku) – dodaje.

Spotkanie analityków z władzami GM potwierdziło także, że koncern planuje uruchomienie usług transportowych konkurujących z oferowanymi przez Uber czy Lyft.

W komunikacie w poniedziałek GM poinformował, że w ciągu 18 miesięcy planuje wprowadzenie do oferty dwóch nowych aut elektrycznych. W okresie najbliższych 6 lat chce mieć 20 modeli aut z takim napędem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc,com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu