Deutsche Bank: rośnie ryzyko sporej przeceny na Wall Street

opublikowano: 10-06-2015, 10:35

Szykujcie się na dużą zmianę. Grozi nam niemal 10-proc. spadek wartości akcji. Taki „czarny” scenariusz wieszczą analitycy Deutsche Banku w związku z faktem zbliżania się amerykańskiego Fed do podwyżki stóp.

Jak donosi serwis MarketWatch, prawdopodobieństwo realizacji takiego scenariusza będzie rosło z każdym dniem.

Indeks S&P500
Zobacz więcej

Indeks S&P500 Bloomberg

Uważamy, że są spore szansę na przecenę rzędu 5 do 9 proc. w trakcie lata, w związku z niepewnością odnośnie działań Rezerwy Federalnej, które mogą podnieść rentowności obligacji. Oczekujemy również, że ryzyko odnośnie greckich finansów pośród zobowiązań  Europejskiego Banku Centralnego o wysokiej płynności doprowadzą do osłabienia euro – ocenia David Bianco, analityk Deutsche Banku.

Uważa on, że zakładany 3-proc. wzrost PKB Stanów Zjednoczonych w tym roku oraz lepsze mimo silnego dolara wyniki spółek z indeksu S&P500 stanowią jednak zachętę do  zakupu akcji, ale dopiero po ich przecenie.

Bądźcie gotowi na kupno walorów na spadkach – sugeruje Bianco. Szczególnie poleca udziału spółek z segmentu opieki zdrowotnej, technologii (ale o wysokiej kapitalizacji) oraz dużych banków.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Deutsche Bank: rośnie ryzyko sporej przeceny na Wall Street