Deutsche Bank: rynek obligacji należy do emitentów

opublikowano: 24-01-2020, 14:04

Pożyczający nigdy nie mieli tak dobrze na europejskim rynku obligacji jak obecnie, powiedział Frazer Ross, szef rynku obligacji spółek z ratingiem inwestycyjnych z EMEA w Deutsche Banku.

- To rynek sprzedającego w tym momencie – podkreślił Ross.

Oznacza to, jego zdaniem, że rekordowe tempo emisji obligacji w Europie w tym miesiącu powinno być kontynuowane przynajmniej w pierwszej połowie roku.

Ross uważa, że prawdopodobne jest rozpoczęcie przez spółki emisji długów o dłuższym terminie wykupu, które normalnie trudniej jest sprzedać. Przyznał, że obraz drugiego półrocza jest mniej jasny. Negatywny wpływ na rynek mogą mieć wydarzenia takie jak wybory prezydenckie w USA.

Dlatego mimo udanego rozpoczęcia roku Deutsche Bank nie spodziewa się pobicia rekordu z 2019 roku, kiedy sprzedaż obligacji o ratingu inwestycyjnym wyniosła 620 mld EUR. Prawdopodobnie spadnie w tym roku do 560 mld EUR, prognozuje Ross.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane