Deutsche Bank: to dopiero początek wzrostu dolara

opublikowano: 23-05-2016, 12:01

Trwające od trzech tygodni umocnienie dolara to dopiero początek, twierdzi Deutsche Bank, drugi gracz na światowym rynku walutowym.

- Cykl dolara nie trwa tak długo, aby umrzeć ze starości – napisał w raporcie George Saravelos, szef analizy rynku walutowego w Deutsche Banku w Londynie.

Najlepiej na dolarze będzie można zarobić grając przeciwko walutom gospodarek wschodzących, m.in. Chin, Meksyku i  Korei Południowej.

- Dolar wciąż ma potencjał – powiedział Sebastien Galy, strateg Deutsche Banku w Nowym Jorku. - Globalny trend dolara prawdopodobnie nie jest już tak kuszący jak był niedawno, ale wciąż są tu pewne możliwości – dodał.

W ubiegłym tygodniu Bloomberg Dollar Spot Index, pokazujący zmianę wartości dolara wobec 10 innych głównych walut, wzrósł o 0,8 proc. Przed odbiciem w górę wcześniej w maju dolar słabł o 12 proc. wobec jena, o 7 proc. wobec euro i o 7 proc. wobec 10 walut z indeksu Bloomberga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy