Deutsche Bank uruchamia skarbiec w Singapurze

opublikowano: 10-06-2013, 11:29

Największy niemiecki bank uruchamia skarbiec złota w Singapurze, który może pomieścić do 200 ton tego kruszcu, informuje Reuters. Decyzja związana jest z rosnącym popytem na ten metal szlachetny w Azji.

„ Ta oferta zachęci do znaczącego rozwoju rynku metali w Singapurze”  - ocenia Ronan Donohoe, globalny szef handlu metalami w Deutsche Banku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Niemiecka instytucja prowadziła już handel metalami szlachetnymi, finansowała transakcje i dystrybuowała kruszec w tym azjatyckim państwie-mieście. Nowy skarbiec będzie jednym z największych magazynów złota w Singapurze. Zlokalizowany jest w rejonie Singapore Freeport, w pobliżu lotniska, gdzie znajdują się już magazyny dla innych metali szlachetnych, dzieł sztuki i wina.

W ubiegłym roku Singapur zwolnił z podatku od sprzedaży inwestycje handlowe oparte o złoto co zaowocowało wzrostem zainteresowania kupnem i przechowywaniem kruszcu w formie fizycznej np. w postaci sztabek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane