Deutsche płaci lepiej od Goldmana

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 28-10-2010, 12:05

Płace bankierów inwestycyjnych w Deutsche Banku przebiły wynagrodzenia pracowników Goldman Sachs – wynika z danych opublikowanych przez banki.

W pierwszych 9 miesiącach roku Deutsche Bank przeznaczył na wynagrodzenia pracowników z działów corporate oraz investment banking przeciętnie 394,5 tys USD na osobę.

W tym samym czasie fundusz płac na pracownika w inwestycyjnym biznesie Goldman Sachs sięgnął zaledwie 370,7 tys. USD. Amerykanie musieli pogodzić się z obniżką płac aż o 30 proc. Znacznie lepiej wiedzie się bankierom inwestycyjnym z UBS oraz Morgan Stanley, gdzie płace nawet nieznacznie wzrosły.

- Rynek jest bardzo konkurencyjny, najlepsi pracownicy kosztują i my nie możemy tego ignorować – komentował Stefan Krause, CFO Deutsche Banku.

Dane udostępnione przez Deutsche Bank oznaczają spadek płac o niecałe 4 proc. w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Deutsche płaci lepiej od Goldmana