Czytasz dzięki

Deweloperzy chcą ratować Ziemię

opublikowano: 22-01-2020, 17:15

Firmy z branży deweloperskiej postanowiły zerwać z wizerunkiem dewastatorów.

– Pora przejrzeć na oczy, nie bagatelizować kryzysu ekologicznego i pomóc branży stać się bardziej eko – mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
W tym celu zainicjował sojusz z ekologami i stworzył zespół Eco Avengers, w którego skład wchodzi dziewięć osób, m.in. przyrodników, architektów i ekologów. Efektem współpracy jest „Ekoprzewodnik”, który zawiera tanie i ekologiczne rozwiązania dla branży budowlanej opracowane – jak twierdzi związek - na podstawie kilkumiesięcznych rozmów z deweloperami i ekspertami ochrony środowiska. Można się z niego dowiedzieć np. jak obniżać nieznośną temperaturę w mieszkaniach przy pomocy architektury. Ekoinicjatywę zarządu  PZFD poparła większość zrzeszonych deweloperów - zgodzili się sfinansować projekt. [DM]

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu