Deweloperzy zwolnili w lipcu

PAP, PI
opublikowano: 20-08-2018, 22:00

W lipcu deweloperzy rozpoczęli mniej budów, spadki w porównaniu do czerwca sięgnęły ponad 25 proc. — mówi Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl.

Jego zdaniem, to cykliczne osłabienie, obserwowane zazwyczaj w drugiej połowie każdego roku, od początku koniunkturalnego ożywienia na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Od stycznia do lipca 2018 r. rozpoczęto budowę łącznie 132 566 mieszkań, tj. o 6,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku — podał Główny Urząd Statystyczny

Jak wynika ze wstępnych danych, w tym czasie oddano do użytkowania o 3 proc. więcej mieszkań. To nieruchomości budowane przez deweloperów, inwestorów indywidualnych, spółdzielnie mieszkaniowe i innych inwestorów. Ekspert wskazał także, że poniedziałkowe dane GUS-u pokazują „wyraźnie rosnący wolumen lokali oddawanych do użytkowania zwłaszcza przez deweloperów”.

98 469 Tyle mieszkań oddano do użytkowania w okresie styczeń-lipiec 2018 r. — podał GUS.

75 879 budowę tylu mieszkań, według danych GUS-u rozpoczęli deweloperzy od stycznia do lipca 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, PI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy